Huawei wejdzie na rynek PC

podzespoły Huawei, Huawei PC

Już jakiś czas temu słyszeliśmy, że Huawei ma zamiar wejść na rynek PC z własnymi podzespołami. Teraz okazuje się, że nie były to tylko plotki.

Huawei ma zamiar zostać nowym graczem w chińskiej branży komputerowej. Ma to na celu uniezależnienie rynku od amerykańskiej technologii i oprogramowania.

Czytaj też: Core i9-10900K vs Ryzen 9 3950X w Cinebench R15

Systemem w komputerze Huawei będzie oczywiście HarmonyOS. Został on zapowiedziany już rok temu i wygląda na to, że jest to jedna z ważniejszych rzeczy, nad jakimi pracuje firma. Samemu chętnie bym go przetestował i sprawdził działanie w różnych zastosowaniach.

podzespoły Huawei, Huawei PC

Procesor to Kunpeng 910, który oferuje cztery rdzenie, osiem wątków oraz taktowanie 2,60 GHz. Płyta główna będzie obsługiwała do sześciu dysków SATA 3.0 oraz dwóch M.2. Nie zabraknie też wsparcia dla czterech pamięci DDR4 2400 MHz o maksymalnej pojemności 64 GB.

Odnośnie złączy PCI_E to do dyspozycji będą 1x PCIe 3.0 x16, 1x PCIe 3.0 x4, i 1x PCIe 3.0 x1. Płyta zaoferuje też cztery wyjścia USB 3.0 i cztery USB 2.0. Całość zapowiada się więc niezwykle interesująco – ciekawe, jaką wydajność pokażą pierwsze testy tej platformy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News