WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Huawei zainwestuje ogromne pieniądze w Polsce

Przedstawiciel polskiego oddziału Huawei, Ryszard Hordyński, powiedział właśnie, że firma zainwestuje 3 miliardy złotych w naszym kraju w ciągu najbliższych 5 lat. Konkretny stopień inwestycji zależy jednak od pozycji firmy w budowie sieci 5G.

Jacek Czaputowicz, polski minister spraw zagranicznych, powiedział w rozmowie z chińskim ministrem Wang Yi, że Polska z przyjemnością wita nowe inwestycje. Dodał on także, że firmy będą traktowane zgodnie z prawem międzynarodowym i zasadami handlowymi. Polska nie wyklucza chińskich firm ani nie stosuje żadnych restrykcji przeciwko nim.

Czytaj też: Czy HTC odbija się od dna?

Jest to dosyć niespodziewany zwrot akcji, bowiem jeszcze niedawno pracownik Huawei został aresztowany za szpiegowanie. Mimo to nasz kraj zdecydował się na nie wykluczanie firmy z budowy sieci 5G. Jeden z operatorów, Play, jasno powiedział, że nie ma dowodów na problemy z bezpieczeństwem sprzętu Huawei oraz wykluczenie firmy znacznie zwiększy koszty wdrożenia sieci.

Ciekawe, czy rzeczywiście wspomniane pieniądze zostaną zainwestowane w Polsce. Firma już wcześniej mówiła o dwóch miliardach złotych – teraz stawka się podniosła. Jeśli rzeczywiście taka kwota zostanie u nas zainwestowana to dosyć szybko powinniśmy cieszyć się z obsługi 5G.

Czytaj też: Telecom we Włoszech ma ambitne plany dotyczące sieci 5G

Źródło: Gizchina