WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Huawei zainwestuje w Polsce ogromne pieniadze

Huawei zainwestuje w Polsce 10 milionów dolarów w rozwój swojego ekosystemu. Przynajmniej tak deklaruje Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska, podczas pierwszej w Polsce konferencji Huawei Developer Day.

Chodzi tutaj głównie o Huawei Mobile Services (HMS). Jest to autorskie rozwiązanie, które jest baza dla ekosystemu firmy. W jego skład wchodzi Mobilna Chmura, Motywy, przeglądarka i AppGallery. Docelowo HMS ma dostarczać więcej benefitów niż rozwiązania konkurencji. Jefferson mówi:

Polska jest jednym z dziesięciu najważniejszych rynków dla Huawei na świecie. Dlatego właśnie tutaj, na rynku polskim, planujemy znaczącą inwestycję w rozwój naszego ekosystemu. W pierwszej fazie inwestycji wydamy 10 milionów dolarów na program partnerski zachęcający twórców i właścicieli aplikacji do obecności w ekosystemie z naciskiem na sklep z aplikacjami Huawei AppGallery.

Czytaj też: Trump może znieść część sankcji nałożonych na Huawei

Dorota Haller, dyrektorka ds. marketingu, komunikacji i digitalu Huawei CBG Polska, dodaje:

To przełomowy moment w historii Huawei w Polsce. Pierwsza konferencja Huawei Developer Day w naszym kraju to moment, w którym zaczynamy komunikować zalety naszego ekosystemu i korzyści, jakie niesie milionom użytkowników naszych urządzeń w Polsce.

Czytaj też: Google w walce z grzywną UE zyskuje niespodziewanych sojuszników

Źródło: Materiały prasowe