WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei zalicza awans wśród najdroższych marek

W tym roku Huawei zajęło 79. pozycję w rankingu najbardziej wartościowych marek Forbesa. Jego wartość została oszacowana na 8,4 miliarda dolarów co daje wzrost o 15% w stosunku do tego co było przed rokiem.

W 2017 roku firma zajęła 88. miejsce z wartością oszacowaną na 7,3 miliarda dolarów. Dzięki dzięki ciągłemu rozwojowi udało się zyskać aż 9 miejsc w rankingu. Także w innych rankingach Huawei jest wysoko. W zestawieniu przygotowanym przez Interband w grudniu 2017 roku firma zajęła 70. miejsce. Natomiast Brand Finance w lutym 2018 roku przyznał jej 25. miejsce. Taki rozwój możliwy się dzięki wysokim inwestycjom w badania. W 2017 roku wyniosły one aż 89,7 miliardów RMB co daje 14,99% przychodów firmy.

Nowe smartfony Huawei, czyli P20 i P20 PRO z pewnością pomogą jej utrzymać ten trend. Ten drugi jest najlepiej oceniany na DxOMark a pierwszy ma trzecie miejsce co sprawia, że powinni zainteresować się nimi miłośnicy fotografii. Dodatkowo, firma nie zapomina także o nowym pokoleniu i przygotowała dla nich smartfon Nova.

Źródło: Materiały prasowe