WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Human Headphones, czyli wokółuszne słuchawki bez pałąka

Bezprzewodowe słuchawki niewymagające pałąka – nic w tym zdaniu nie byłoby dziwne, gdyby dotyczyło dokanałowych modeli. Dziś mowa jednak nie o „ear budsach”, a o Human Headphones, a więc modelu, który porzuca pałąk dookoła głowy, zachowując wokółuszną konstrukcję. 

Czytaj też: Huawei wypuszcza MateBooki z Linuxem

Dostępne już do kupienia za 259$ słuchawki Human Headphones są wyjątkowe właśnie pod kątem swojej budowy i zachowania. Łączą w sobie bowiem zalety bezprzewodowych modeli dokanałowych z nausznymi propozycjami słuchawek, zapewniając nie tylko mobilność, ale też brak opaski na głowie i lepsze wyciszenie dźwięków z otoczenia. Sama struktura wpływa też bezpośrednio na jakość dźwięku, który po prostu musi być lepszy w porównaniu z niewielkimi membranami dokanałowych modeli.

Human Headphones od firmy Human Inc przy zachowaniu niewielkiej wagi oferują większą żywotność baterii (do 9 godzin) i dłuższy zasięg Bluetooth (do 30 metrów) w porównaniu do ograniczonych pod kątem miejsca propozycji. Zostały ponoć zaprojektowane w taki sposób, aby dostosować się do fizycznej struktury ucha użytkownika. Podczas użytkowania sprawiają wrażenie, jakby jakiś niewidzialny pasek utrzymywał je na głowie, ale w rzeczywistości każda muszla z nausznikiem jest zamontowana bezpośrednio na uchu.

Zewnętrzna powierzchnia Human Headphones jest ponadto obsługiwana dotykowo, a ich funkcje umożliwiają nawet tłumaczenie języka w czasie rzeczywistym, czy dopasowywanie natężenia wyciszania dźwięków z otoczenia.

Słuchawki ludzkie mają zalecaną cenę detaliczną 399 USD, ale obecnie są dostępne w ofercie wstępnej w wysokości 259 USD do wyczerpania zapasów.

Czytaj też: Największy przeciek dotyczący Google Pixel 4

Źródło: New Atlas