Reklama

Humvee sukcesem najnowszego CoDa

Przynajmniej zdaniem producenta wspomnianych Hummerów

Activision podbiło rankingi i serca fanów powracając do korzeni w serii Call of Duty. Według AM General sukces gry opierał się na ich… samochodzie terenowym. Pozwy poszły w ruch!

Czy ktokolwiek z naszych czytelników zakupił najnowszą odsłonę CoDa, aby przyjrzeć się bliżej jednemu z Hummerów? Producent owych samochodów uważa, że wśród Was muszą być takie osoby, dlatego pozwał Activision o nielegalne wykorzystanie wizerunku wspomnianego pojazdu. Mowa o HMMWV (High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle) zwanego potocznie Humvee, który został opracowany specjalnie dla armii USA przez AM General.

Humvee

Podobne modele wspomnianych wyżej samochodów towarzyszyły nam w kilku odsłonach Call of Duty. Jednak dopiero teraz – po ogromnym sukcesie kasowym Activision – AM General zaczęło domagać się rekompensaty, ponieważ:

Sukces (Call of Duty) odbywa się kosztem AM General i konsumentów, którzy są oszukiwani w przekonaniu, że AMD General licencjonuje gry albo jest w jakikolwiek sposób powiązane z ich tworzeniem.

Choć uważam, że to mała przesada i ewidentny ”skok na kasę”, to te zarzuty w świetle prawa są jak najbardziej uzasadnione. Używanie marek, log, czy wizerunków bez zgody producenta jest surowo zabronione. Podobne sprawa ma się w innych grach, gdzie np. BMV zastępuje BMW. Ze względu na to pracownikom Activision pozostało jedno – ustosunkować się do pozwu, albo przygotować łatki graficzne na wszystkie pojazdy.

Źródło: pcgamer.com