Reklama
aplikuj.pl

Tam powstaje najważniejszy polski sprzęt wojskowy. Inwestycja wspomoże Hutę Stalowa Wola

Huta Stalowa Wola

W zakładach Huty Stalowa Wola powstają sprzęty wojskowe różnego rodzaju, a w tym pewien wyjątkowy rodzaj artylerii, którego kojarzy praktycznie cały świat. Mowa o Krabach, których proces produkcji zostanie bezpośrednio dotknięty przez najnowszą inwestycję.

600 mln dla Huty Stalowa Wola. Inwestycja przyspieszy produkcję Krabów

Polskie Kraby są przykładem samobieżnych armatohaubic, które łączą produkowane w Polsce systemy wieżowe AS-90 i podwozie innej haubicy (południowokoreańskiej K9 Thunder). Nie są to oczywiście wierne kopie, bo inżynierowie przystosowali je do wymagań Wojska Polskiego oraz możliwości samego przemysłu. Więcej na ich temat możecie przeczytać w moim poprzednim artykule.

Czytaj też: Docenione przez żołnierzy urządzenie odstraszające komary może trafić w nasze ręce

Zapowiedziana 600-milionowa inwestycja od rządu, czyli z kieszeni każdego z obywateli, zostanie przeznaczona na rozbudowę i modernizacji infrastruktury w zakładach, aby ułatwić i przyspieszyć produkcję właśnie armatohaubic Krab. Oczywiście nie tylko, bo poczynione w toku tej inwestycji ulepszenia linii produkcyjnej wpłynie również na produkcję bojowych wozów piechoty Borsuk, moździerzy Rak i potencjalnie nowych sprzętów na zagranicznej licencji.