WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Hybrydowy Speedtail od McLaren zachwyca futuryzmem

Ten samochód może i sprawia wrażenie typowego konceptu, który nigdy nie trafi na rynek, ale nie. Hybrydowy Speedtail od McLaren zachwyca futuryzmem, ale również przeraża ceną oraz ilością egzemplarzy, które trafią do sprzedaży na początku 2020 roku.

Speedtail jest zdecydowanie najlepszym samochodem od McLaren Road. Ta hybryda postawiła nie tylko na wysoką aerodynamikę, ale również osiągi, które przekładają się na maksymalną prędkość rzędu 250 mil na godzinę (402.25 km/h) i przyśpieszeniem od zera do 300 km/h w zaledwie 12,8 sekund. Podobnie jak w przypadku McLaren F1, kierowcy Speedtail siedzą w środku samochodu, podczas gdy pasażerowie muszą zadowolić się odrobinę wycofanymi siedzeniami z lewej i prawej strony. Deskę rozdzielczą uzupełniają ekrany dotykowe o wysokiej rozdzielczości. Z kolei nad głową kierowcy znalazły się kontrolki uruchamiania silnika, Active Dynamics i trybu prędkości.

Górna część przedniego okna została z kolei wykonana ze szkła elektrochromowego, dzięki czemu może być przyciemniona przyciskiem. Z kolei iluminator, górna część drzwi i tylne światła kwartalne mogą stać się nieprzezroczyste z naciśnięciem jednego przycisku. Ponadto McLaren zastąpił lusterka boczne aparatami cyfrowymi, które powodują jeszcze mniejszy opór powietrza. Zapewniają też szersze pole widzenia na ekranach ustawionych w desce rozdzielczej. Całość dopełnia tryb prędkości optymalizujący 10-konny silnik hybrydowy, dostosowujący kąt aktywnych tylnych lotek, a nawet przyciągający wspomniane kamery boczne. Ponadto kierowcy mogą obniżyć samochód o 1,4 cala. Speedtail kosztuje około 2,25 milionów dolarów i zostanie wyprodukowany w nakładzie 106 egzemplarzy.

Speedtail

Czytaj też: Do 2025 roku połowę sprzedaży będą stanowić SUV-y

Źródło: Engadget