Reklama
aplikuj.pl

Przejdź na ciemną stronę mocy z Hyundai Kona Night Edition

Mały crossover Hyundaia, jakim jest model Kona będzie dostępny od września w wydaniu Night Edition. Jak zapewne już się domyślacie, dominuje w nim czerń.

Hyundai niestety postanowił nie dzielić się szczegółowymi informacjami na temat różnic, ale z góry zakładamy, że tam gdzie normalnie występuje chrom, czy kolor nadwozia, w Night Edition Kona otrzyma tylko i wyłącznie błyszczące czarne akcenty wewnętrzne i zewnętrzne.

Po samych zdjęciach widać jednak, że czerń wygryzła chromowane obramowanie maskownicy, paski na dolnych wahaczach i tylnej klapie. Najwięcej z wyglądem zewnętrznym robi jednak nowy zestaw 18-calowych felg aluminiowych Rays wykończonych w półmatowej czerni (via Motor1).

Zmiany wewnątrz, to już gra detali z błyszczącymi się czarnymi klamkami drzwi na czele. Nie wszystko będzie jednak ciemne – kierowcę przywitają aluminiowe pedały gazu i hamulca, z czego ten pierwszy budzi do działania 1,6-litrowy silnik Kona z turbodoładowaniem, rozwijający 175 koni mechanicznych. Te z kolei trafiają na koła poprzez siedmiobiegową DCT.

Czytaj też: Nowy Mercedes Klasy S wyszpiegowany praktycznie bez kamuflażu

Wiemy, że będzie dostępny tylko w trzech kolorach: Ultra Black, Galactic Grey (widoczne na zdjęciach) lub Chalk White. Interesuje nas zwłaszcza ten ostatni, który połączy ze sobą dwa skrajne kolory. Ceny pozostają nieznane, a produkcja z pewnością będzie limitowana.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News