Reklama

i7 8700K pobił rekordy w podkręcaniu

Premiera procesorów Coffee Lake okazała się hitem. Nowe konstrukcje nawet bez OC świetnie sobie radzę w grach czy różnych aplikacjach. Jednakże drzemie w nich jeszcze potężna moc, którą wydobywają najlepsi overclockerzy na świecie.

Der8auer z firmą Asus podkręcili i7 8700K do 7,3 GHz na wszystkich rdzeniach. Wynik został osiągnięty na płycie Maximus X Apex oraz przy wykorzystaniu ciekłego azotu. Co ciekawe, kilka godzin po tym wyniku, overclocker Kovan Yang pobił ten wynik rezultatem 7,405 GHz na każdym rdzeniu. Jak sami możecie zauważyć na screenach poniżej, bazowa częstotliwość jest w zasadzie podwojona.

Der8auer uważa, że najlepszą płytą do podkręcania jest właśnie wcześniej wymieniony Maximus X Apex. Jednakże overclocker współpracuje ściśle z Asusem, więc nie ma się co dziwić jego słowom. Procesory Coffee Lake są świetnymi jednostkami, które znowu przysporzą AMD sporo problemów. Póki co padają rekordy w częstotliwości a czekam na rekordy w benchmarkach. AMD musi jakoś na to odpowiedzieć.

Źródło: https://www.eteknix.com