Reklama

IBM i Visa szykują płatnościową rewolucję, czyli Watson Internet of Things

Nowinki technologiczne pozwalają na coraz szybsze i wygodniejsze płatności. Zapłaty można dokonać zbliżeniowo, za pośrednictwem PayPal czy Apple Pay. Jednak IBM chce pójść o krok dalej i uczynić „portfelami” większość urządzeń podłączonych do internetu. Wyobrażacie sobie płacić w sklepie przy pomocy pierścionka, a na stacji paliwowej – z użyciem samochodu?

IBM w tym celu nawiązał współpracę z firmą Visa. Wykorzystując platformę tzw. Watson Internet of Things, amerykańskie przedsiębiorstwo zamierza doprowadzić do jak największej integracji między Siecią i przedmiotami codziennego użytku. Jako przykład podaje się samochód – po podłączeniu do internetu, właściciel otrzymywałby np. informacje związane ze zbliżającym się terminem przeglądu podzespołów. Z kolei posiadacz butów mógłby dowiedzieć się, że ich gwarancja wkrótce wygasa, a system wyszukałby najlepsze oferty z okolicznych sklepów w przypadku konieczności zakupu nowej pary.

Według planu IBM i Visa, Watson Internet of Things do 2020 roku miałby wspierać ponad 20 miliardów podłączonych do Sieci urządzeń. Liczba nie tylko ogromna, ale również dość przerażająca. Amerykanie dążą bowiem do tego, co widzieliśmy do tej pory jedynie w filmach sci-fi. A te nie zawsze przedstawiały pozytywną wizję przyszłości.

[Źródło i grafika: digitaltrends.com]