Reklama
aplikuj.pl

IBM uruchamia EduBota, który pomoże nauczycielom

edubot, ibm edubot

IBM wraz z organizacjami takimi jak Centrum Cyfrowe, Centralny Dom Technologii, Szkoła z Klasą, Cyfrowy Dialog oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej uruchomili EduBota. Wykorzystuje on technologię Watson do pomocy nauczycielom.

Przy pomocy EduBota można skorzystać z aktualizowanych na bieżąco porad, takich jak np: jak przeprowadzić wirtualną lekcję na żywo, jaka liczba uczniów jest obecna czy gdzie znaleźć materiały dydaktyczne. Nauczyciel może też uzyskać informacje o polecanych narzędziach online i jak je obsługiwać.

Czytaj też: SilentiumPC Grandis 3 EVO ARGB zapowiada się przepięknie

EduBot udostępniony jest na stronach partnerów projektu i jest codziennie zasilany nowymi informacjami. Projekt jest prowadzony i wdrażany przez zespół IBM Services.

Van Anh Dam, Centralny Dom Technologii, mówi:

Ten projekt to przykład, jak technologia może być wykorzystywana w odpowiedzialny sposób, w społecznych inicjatywach, wspierając nauczycieli i nauczycielki w intensywnym procesie cyfryzacji edukacji.

Aleksandra Czetwertyńska, Centrum Cyfrowe, dodaje:

Nauczyciele zostali postawieni w bardzo trudnej sytuacji. Od początku pandemii towarzyszy im niepokój o najbliższą przyszłość. Chcieliśmy, aby mieli oni łatwy dostęp do informacji z różnych dziedzin i mogli poczuć się trochę pewniej. Dba o to zespół doświadczonych edukatorów i nauczycieli.

Na koniec Piotr Beńke, CTO IBM, komentuje:

COVID-19 dotknął wiele sfer naszego życia, dlatego tym bardziej cieszymy się, że jako IBM możemy pomóc wspierać instytucje edukacyjne, dzieląc się technologią AI i świadcząc usługi, w ramach inicjatyw na rzecz budowania wspólnego dobra z naszymi kluczowymi w tym obszarze partnerami z sektora NGO.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News