WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Ikea idzie w gaming i to nie w amatorskim stylu

Czy tylko Wam wydaje się, że niektóre marki wydają się ślepe na obecne trendy i niespecjalnie chętnie próbują zaistnieć na rynku w przypadku niektórych nisz? Jasne – niektóre z tych trendów są na tyle leciwe, że ruszenie z produkcją na wielką skalę jest ryzykowne, ale gaming? To przecież odłam na rynku, który osiąga już miliardową wartość od wielu lat! Dlatego też powinniśmy się cieszyć, że wreszcie znana każdemu firma meblarska, czyli Ikea idzie w gaming.

Czytaj też: Zapowiedź Radeon Pro Vega II – nowych kart AMD

Dziś dowiedzieliśmy się, że Ikea współpracuje z firmą protetyczną Unyq i firmą e-sport Area Academy, aby stworzyć linię akcesoriów dla graczy Uppkoppla. Tłumaczy się to na „online” i obejmuje ofertę z przedmiotami wykonanymi w drukarkach 3D, mających na celu zwiększyć komfort każdego klienta. Obecnie oferta sięga trzem gadżetom – podstawki pod nadgarstek, teksturowanym nakładkom na klawisze oraz bungee dla przewody myszy. Ich premiery powinniśmy oczekiwać w 2020 roku.

„Gracze spędzają dużą część swojego czasu online, siedząc godzinami, co może prowadzić do ogromnego obciążenia fizycznego organizmu” – wyjaśnił Unyq. ” Naszą intencją jest, aby dopasowane do potrzeb akcesoria do gier były bardziej ergonomiczne i przystępniejsze”.

Linia Uppkoppla zrodziła się z techniki opracowanej przez firmę Unyq, która wykorzystuje skany ciała do tworzenia produktów w drukarkach 3D z osobistym dopasowaniem. Dlatego też będzie jej towarzyszyła aplikacja na smartfona, która posłuży, jako skaner, aby możliwie najbardziej spersonalizować np. ergonomiczną podkładkę. nadrukiem 3D z osobistym dopasowaniem. Pierwsze prototypy i aplikacja do pomiaru danych biometrycznych zostały ujawnione podczas Democratic Design Days, corocznej konferencji produktowej Ikei.

Czytaj też: Ampere i 7 nm, czyli następcy GeForce RTX

 Źródło: The Verge