WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Ilość przypadków odry jest o 300% większa niż rok temu

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała właśnie statystyki dotyczące chorób. Okazuje się, że odra w tym roku szaleje – ilość osób chorych jest o 300% większa niż rok temu.

WHO informuje, że jego dane są niekompletne i tylko 1 na 10 przypadków odry jest zgłaszanych. Oznacza to, że rzeczywista ilość przypadków jest najprawdopodobniej znacznie większa. Dane pokazują, że w 2019 roku odnotowano już 112163 przypadki odry, podczas gdy rok temu było to 28124 przypadków.

Czytaj też: Bieganie na długie dystanse powoduje kurczenie się mózgu

Największy wzrost widziany jest w krajach afrykańskich, gdzie wynosi on nawet 700%. Epidemie mają miejsce w Demokratycznej Republice Konga, Etiopii czy na Madagaskarze. Ogromne lokalne wzrosty widoczne są także w takich krajach jak Stany Zjednoczone czy Izrael.

Lekarze opisują to jako globalny kryzys odry. Nie ma wątpliwości, że za powrót choroby odpowiadają ruchy antyszczpionkowe, które są przyczyną powrotów wielu zapomnianych chorób. Jeśli chcecie chronić dzieci to pamiętajcie aby szczepić je zgodnie z zaleceniami lekarzy.

Czytaj też: CRISPR został wykorzystany do budowy komputerów dwurdzeniowych w ludzkich komórkach

Źródło: Newatlas