Reklama
aplikuj.pl

Imperial Tobacco wprowadza nowy produkt na polski rynek – PULZE

Jeśli szukacie alternatyw dla zwykłych papierosów, na rynek trafia kolejny produkt do podgrzewania tytonu – PUZLE. Produkt oparty jest na technologii, dzięki której emisja substancji toksycznych została zmniejszona o 96% w porównaniu do tradycyjnych papierosów.  

Do tej pory PULZE dostępne było w Czechach, Grecji, we Włoszech, Portugalii oraz na Węgrzech. Teraz natomiast PULZE oraz wkłady iD są dostępne w sprzedaży detalicznej również dla polskich konsumentów.

Kategoria tzw. podgrzewaczy tytoniu (ang. „heated tobacco” lub „heat not burn”), określana jest jako nowatorskie wyroby tytoniowe, to dynamicznie rozwijający się obszar w branży tytoniowej, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Obecnie, udział tych produktów w rodzimym rynku, w całkowitej konsumpcji wyrobów tytoniowych, wynosi 10% i stale wzrasta.

Polska jest strategicznym rynkiem dla koncernu Imperial Brands, którego częścią jest nasza spółka. Inwestujemy nie tylko w nowoczesne fabryki oraz globalne centra usług
w Polsce, ale także w innowacyjny produkt, który spełni oczekiwania polskich konsumentów. Rozszerzenie naszego portfolio i wprowadzenie do oferty produktu
z kategorii podgrzewanego tytoniu jako alternatywy dla tradycyjnych papierosów to jasny przekaz, że konsekwentnie i pewnie realizujemy globalną strategię zdrowszej przyszłości

mówi Andrzej Skowroński, Członek Zarządu, Dyrektor Rynku Polska w Imperial Tobacco Polska S.A.

PULZE 2.0. opiera się na technologii podgrzewania tytoniu, według której zawartość wkładu podgrzewana jest do temperatury 315 lub 345°C, czyli o ponad 550°C mniej niż podczas spalania tradycyjnych papierosów. Dzięki temu emisja substancji toksycznych jest mniejsza o 96%.

W zależności od preferencji użytkownika, korzystając z PULZE można wybrać poziom intensywności smaku – łagodny lub intensywny. Po jednym ładowaniu, trwającym łącznie 85 minut, urządzenie pozwala na 25 kolejnych użyć po 5 minut każde, z dowolną liczbą zaciągnięć. Tym, co wyróżnia produkt Imperial Tobacco na rynku jest sposób podgrzewania tytoniu od wewnątrz, co skraca czas rozpoczęcia sesji do 20 sekund.

W Polsce dostępne są: urządzenie PULZE w trzech kolorach (głęboki brąz, miedziany
i morski) oraz wkłady do podgrzewania iD w 10 wariantach smakowych (wkrótce dołączą do portfolio 2 kolejne). Dystrybucja odbywa się stopniowo –  produkty można kupić m.in. w najpopularniejszych sieciach typu convenience, na stacjach benzynowych, w punktach oferujących prasę oraz specjalistycznych sklepach sprzedających wyroby tytoniowe.