Pamiętacie Infiniti Q60 Project Black S? To zapomnijcie

Pamiętacie Infiniti Q60 Project Black S, Infiniti Q60 Project Black S,

Koncepcja Infiniti Q60 Project Black S została ujawniona w 2017 roku i choć od razu wiedzieliśmy, że są małe szanse na jej produkcyjną wersję, teraz mamy pewność co do jej przyszłości.

Co z Infiniti Q60 Project Black S?

W rzeczywistości firma zapowiadała, że stworzy produkcyjną wersję tego modelu i nawet sięgnie po technologię z Formuły 1, ale teraz ogłosiła (via Automotive News), że po zmianie priorytetów, musi jednak z niego zrezygnować. Jednak jak powiedział rzecznik firmy, ta koncepcja wciąż inspiruje markę, choć związany z nią były szef Infiniti odszedł z firmy i nikt nie przejął jego projektów.

Q60 Project Black S wykorzystywał 3,0-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem i trzema zespołami silnikowo-prądnicowymi do odzyskiwania energii razem z 4,4 kilowatogodzinnym akumulatorem litowo-jonowy do magazynowania mocy. Ta konfiguracja zapewniała moc rzędu 571 KM i 475 Nm momentu obrotowego i wydajność zdolną do sprintu do setki w niecałe cztery sekundy.

Chociaż pierwsze prace nad wprowadzeniem Infiniti Q60 Project Black S na rynek ruszyły, a nawet jego układ napędowy doczekał się wersji prototypowych, finalnie musimy o nim zapomnieć.