Reklama
aplikuj.pl

Infinix Note 30 ujawnia swoje tajemnice. Kiedy premiera?

Infinix trochę miesza w nazewnictwie swoich smartfonów. Nadchodzący Infinix Note 30 będzie bowiem następcą… Note 12. Jaki w tym sens? Nie wiadomo, ale może jakiś jest.

Zamiast jednak zastanawiać się nad logiką numeracji poszczególnych modeli, sprawdźmy, co Infinix Note 30 będzie oferował

W Konsoli Google Play pojawił się model Infinix o numerze X6833B. Pod tym ciągiem znaków kryje się właśnie Infinix Note 30, dzięki czemu mogliśmy poznać szczegóły jego specyfikacji. Napędzi go układ Helio G99, który, co warto zauważyć, znalazł się na pokładzie Note 12 Pro w 2022 roku i odświeżonej wersji Note 12, debiutującej w tym roku. Teraz natomiast ma napędzić ich następcę. Szkoda, że Infinix nie zdecydowało się na inny chipset, by dać, choć wrażenie wprowadzania jakichś większych ulepszeń.

Jeśli chodzi o pozostałą ujawnioną specyfikację, tutaj Konsola Google Play wspomina o 8 GB pamięci RAM i Androidzie 13. Do tego wyświetlacz ma oferować rozdzielczość 1080 x 2460 pikseli oraz współczynnik proporcji 20,5:9, czyli nieco wyższy niż w serii Note 12. Zdjęcie, jakie towarzyszy specyfikacji pokazuje nam również, że Infinix Note 30 pozbędzie się wcięcia w ekranie na rzecz okrągłego otworu, w którym zostanie umieszczony aparat do selfie.

Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery Infinix Note 30? Producent na ten temat milczy. Poprzednia generacja linii Note debiutowała w kwietniu, więc możliwe, że w tym roku sytuacja się powtórzy. Jeśli tak, to w kolejne tygodnie powinny przynieść nam więcej szczegółów nadchodzących urządzeń.