WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Infografika dotycząca ewolucji serii Note od Samsunga

Wczoraj Samsung wypuścił infografikę, która pokazuje ewolucję całej serii Note. Jeśli jesteście ciekawi, jak to wyglądało, to zapraszam do jej obejrzenia.

Oryginalny Note miał 5,3 calowy ekran z piórem S Pen, baterię o pojemności 2500 mAh oraz 8 MP aparat. Jego rozmiary były dosyć duże i zapoczątkował on erę phabletów. Kolejny model był jeszcze większy – miał 5,5 calowy wyświetlacz. W nim Samsung wprowadził funkcję Air View, która do dzisiaj jest dostępna w Note 9. Następny model miał wyświetlacz 5,7 cala i był pierwszym z rozdzielczością Full HD. Także w nim wprowadzone zostało Air Command, które pozwoliło w pełni wykorzystać S Pen. Galxy Note 4 to pierwszy smartfon z szybkim ładowaniem. Posiadał on także baterię o pojemności 3220 mAh oraz 16 MP aparat. W międzyczasie pojawił się model Edge, który zdefiniował zakrzywione wyświetlacza pojawiające się w późniejszych modelach Samsunga. Note 5 dostarczany był z przeprojektowanym S Pen. Był to także pierwszy model ze szklaną konstrukcją. Note 6 został pominięty i zamiast niego powstał nieszczęsny Note 7. Został on pominięty w infografice, ale nie ma się co dziwić – afera z nim związana była największa w tej branży.

Kolejny model to Note 8. Jako pierwszy posiadał on Infinity Displau oraz miał podwójną kamerę. Także został on przystosowany do obsługi Samsung DeX. I tak dochodzimy do Note 9, który właśnie trafił do sprzedaży.

Samsung Galaxy Note 9 – Pierwsze wrażenia

Źródło: https://www.gsmarena.com/