Wczoraj Samsung wypuścił infografikę, która pokazuje ewolucję całej serii Note. Jeśli jesteście ciekawi, jak to wyglądało, to zapraszam do jej obejrzenia.

Oryginalny Note miał 5,3 calowy ekran z piórem S Pen, baterię o pojemności 2500 mAh oraz 8 MP aparat. Jego rozmiary były dosyć duże i zapoczątkował on erę phabletów. Kolejny model był jeszcze większy – miał 5,5 calowy wyświetlacz. W nim Samsung wprowadził funkcję Air View, która do dzisiaj jest dostępna w Note 9. Następny model miał wyświetlacz 5,7 cala i był pierwszym z rozdzielczością Full HD. Także w nim wprowadzone zostało Air Command, które pozwoliło w pełni wykorzystać S Pen. Galxy Note 4 to pierwszy smartfon z szybkim ładowaniem. Posiadał on także baterię o pojemności 3220 mAh oraz 16 MP aparat. W międzyczasie pojawił się model Edge, który zdefiniował zakrzywione wyświetlacza pojawiające się w późniejszych modelach Samsunga. Note 5 dostarczany był z przeprojektowanym S Pen. Był to także pierwszy model ze szklaną konstrukcją. Note 6 został pominięty i zamiast niego powstał nieszczęsny Note 7. Został on pominięty w infografice, ale nie ma się co dziwić – afera z nim związana była największa w tej branży.

Kolejny model to Note 8. Jako pierwszy posiadał on Infinity Displau oraz miał podwójną kamerę. Także został on przystosowany do obsługi Samsung DeX. I tak dochodzimy do Note 9, który właśnie trafił do sprzedaży.

Samsung Galaxy Note 9 – Pierwsze wrażenia

Źródło: https://www.gsmarena.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!