WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Infografika: Ile danych ludzkość wrzuca do Sieci w ciągu każdej minuty?

Internet jest potęgą. Internet jest czymś, co łączy ludzi w nieprawdopodobny wręcz sposób. Internet zmienił świat i prawdopodobnie będzie go zmieniać nadal.

Ale czy naprawdę jesteśmy świadomi tego jak potężną ilość danych my – użytkownicy – generujemy w każdym momencie naszego surfowania? Jakie ogromne ilości informacji trafiają do tego naszego „wielkiego elektronicznego śmietnika”? Każda nasza akcja – od wrzucania filmów na Youtube, poprzez pisanie głupich komentarzy na Instagramie, aż do umieszczania fotek śpiącego psa na swojej ściance na Facebooku – wszystko to, co robimy w środowisku online odciska się kolejnymi skupiskami wyprodukowanych przez nas, nowych danych.

Według platformy biznesowej Domo, w ciągu ostatnich dwóch lat całkowita, globalna populacja internautów wzrosła o 14,3 %. Daje to łącznie 2,4 miliarda podłączonych do Sieci osób!

Oto trochę realnych, przemawiających do wyobraźni liczb. Przedstawiamy infografikę ukazująca w jaki sposób „wzbogacamy” Internet w ciągu każdej, mijającej minuty:

DataNeverSleeps_2.0_v2

Robi wrażenie, prawda? 277 tysięcy tweetów, 83 tysiące transakcji przez Amazon, 204 miliony emaili, 4 miliony zapytań w Google… a to wszystko w ciągu krótkich sześćdziesięciu sekund.

Trudno nie zgodzić się z tytułem powyższego zestawienia – dane nigdy nie śpią…

[źródło: businessinsider.com; grafika: domo.com]