ING ostrzega swoich klientów przed oszustwami na OLX

regulamin olx

Od dłuższego czasu klienci OLX padają ofiarami cyberprzestępców o czym ostrzega nie tylko sama platforma ale i banki. Teraz także ING dołączył do tej kampanii prosząc klientów o szczególną rozwagę.

Oszustwa na OLX nadal trwają

Oszustw na OLX w ostatnim czasie wciąż przybywa, choć przestępcy raczej nie wysilają się w jakichś innowacyjnych metodach. Chcąc wyłudzić dane kart płatniczych albo te służącego do logowania się w bankowości internetowej stosują znany mechanizm. Wysyłają link, którzy rzekomo ma potwierdzić zakup, a zalogowanie się na konto w banku lub podanie wszystkich danych z karty ma służyć zaakceptowaniu płatności i przelaniu środków.

Wiadomości wysyłane są głownie za pośrednictwem WhatsApp, jednak oszuści coraz częściej korzystają z wewnętrznego systemu OLX.

ING informuje swoich klientów:

Uważaj. Oszuści wysyłają linki z fałszywymi potwierdzeniami zakupu. Mogą, np. wyłudzić od ciebie dane karty płatniczej oraz dane logowania do bankowości internetowej

Pamiętajcie, że podczas sprzedaży za pośrednictwem systemu OLX nie jest konieczne klikanie w jakiekolwiek zewnętrzne linki, zwłaszcza te wysyłane przez osoby trzecie. Cyberprzestępcy nie ustają w próbach wyłudzenia danych i kradzieży naszych pieniędzy, trzeba więc być czujnym i ostrożnym.