Reklama
aplikuj.pl

INNO3D prezentuje niereferencyjne karty graficzne GeForce RTX 4080 SUPER

INNO3D GeForce RTX 4080 SUPER

Zadebiutowały właśnie ultrawydajne karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 4080 SUPER. Firma INNO3D przygotowała już własną ofertę tych jednostek dla wymagających graczy i entuzjastów.

GeForce RTX 4080 SUPER to najnowszy przedstawiciel kart graficznych opartych na architekturze Ada Lovelace. Całość bazuje na rdzeniu AD103 z 10240 jednostkami CUDA. Na pokładzie znajduje się 16 GB szybkiej pamięci VRAM GDDR6X (256-bit) o szybkości 23 Gbps, a także dodatkowe rdzenie do Ray-Tracingu 3. generacji oraz rdzenie Tensor 4. generacji. Jak wykazują testy wydajności, to aktualnie jedna z najszybszych konsumenckich kart graficznych na świecie.

Firma INNO3D zaprezentowała sześć autorskich kart GeForce RTX 4080 SUPER. Na specjalną uwagę zasługują modele z chłodzeniem wodnym. Flagowy model to iCHILL Frostbite z kompaktową, 1-slotową konstrukcją chłodzenia, która wyróżnia się sekcją zasilania w konfiguracji 20+3 VRM oraz systemem podświetlenia LED ARGB. Wersja iCHILL Black to z kolei hybrydowe rozwiązanie AiO, na wyposażeniu którego znalazł się radiator 240 mm i dwa wentylatory ARGB 120 mm. Obie karty pracują z firmowo podkręconymi taktowaniami do 2610 MHz.

Model iCHILL X3 to z kolei opcja przeznaczona dla wymagających graczy wolących pozostać przy klasycznym chłodzeniu powietrznym. Karta charakteryzuje się m.in. trzema wentylatorami o średnicy 98 mm, dużą komorą parową, elegancką płytą chroniącą laminat oraz gamingowym designem z podświetleniem ARGB. Model ten również rozpędza się do 2610 MHz już po wyjęciu z pudełka. 

Resztę oferty INNO3D uzupełniają trzy karty graficzne z dopiskiem X3. Jednostki te odznaczają się nieco bardziej stonowanym designem, a na ich wyposażeniu znajduje się m.in. osiem rurek cieplnych, funkcjonalny backplate, a także system podświetlenia zgodny z Aura Sync, Mystic Light, Polychrome czy RGB Fusion. Warto zaznaczyć, że modele X3 OC WHITE oraz X3 OC pracują z maksymalnym taktowaniem do 2580 MHz, natomiast standardowy wariant X3 osiąga zegar do 2550 MHz.

Karty graficzne GeForce RTX 4080 SUPER od INNO3D trafiły już do ofert polskich sklepów z elektroniką. Ceny startują od 4859 zł.

Dodatkowe informacje na temat kart graficznych INNO3D GeForce RTX 4080 SUPER znajdują się w poniższych linkach:

iCHILL Frostbite | iCHILL Black | iCHILL X3 | X3 OC WHITE | X3 OC | X3

Materiał prasowy.