Reklama
aplikuj.pl

InPost EkoBox to nowe rozwiązanie, które ma zmniejszyć ilość wyrzucanych opakowań

inpost EkoBox

Polacy pokochali Paczkomaty i bardzo chętnie korzystają z nich podczas wysyłki lub odbioru przesyłek. Często jednak zapominamy, że wiąże się z tym pewien, bardzo istotny problem – miliony wyrzucanych do śmieci opakowań. InPost EkoBox ma położyć temu kres (przynajmniej częściowo).

InPost EkoBox jest czymś bardzo prostym – opakowaniem wielokrotnego użytku. Jak to dokładnie działa? W ramach programu każde opakowanie, w które zapakowana jest przesyłka zamówiona do Paczkomatu, może być do tego Paczkomatu po rozpakowaniu zwrócone. Zamiast wylądować na śmietniku, zostanie znów wykorzystane. Dokładniej – po otrzymaniu i rozpakowaniu paczki, opakowanie składamy w kształt koperty i zwracamy za pomocą kodu zwrotu umieszczonego na tymże opakowaniu. Można to zrobić w dowolnym Paczkomacie.

Na razie usługa dostępna jest tylko w sklepie MODIVO, można się jednak spodziewać, że z czasem i inne sklepy będą chciały przyczynić się do zmniejszenia ilości śmieci i skorzystają z tej opcji. Warto tutaj wspomnieć, że za każde zwrócone opakowanie MODIVO oferuje voucher z rabatem na kolejne zakupy, więc nie dość, że zadbamy o planetę, to jeszcze będziemy mogli zaoszczędzić.