Reklama

InPost wprowadza w aplikacji funkcję szybkie zwroty

aplikacja inpost, InPost, InPost infolinia, paczkomaty

Chcesz zwrócić jakąś przesyłkę? Dzięki nowości w aplikacji InPost zrobisz to przy pomocy kilku kliknięć, bez drukowania i zbytnich komplikacji.

Szybkie zwroty w aplikacji InPost

Trzeba przyznać, że InPost bardzo szybko podbił serca Polaków i trudno się temu dziwić. Paczkomaty są świetnym wynalazkiem, który pozwala na szybką, bezproblemową dostawę paczek, które możemy odebrać w dowolnym dla nas momencie. Bez czekania na kuriera, bez stania w kolejkach. Sprawę ułatwia też wciąż rozwijana aplikacja mobilna, która wciąż rozwijana jest o kolejne, ułatwiające życie, funkcje.

Najnowszą z nich są szybkie zwroty, których możemy dokonać właśnie z poziomu aplikacji, bez konieczności drukowania etykiet. Działa to w podobny sposób co wysyłka w aplikacji. Jednak InPost postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i udostępnił dokładną instrukcję, dzięki której z pewnością nie pomylicie się przy nadawaniu zwrotów.

  • Wybierz ikonę „Zwróć” – W sekcji „Wyszukaj sklep” zacznij wpisywać nazwę sklepu, do którego chcesz zwrócić przesyłkę. Lista obejmuje sklepy oferujące usługę zwrotu w ramach współpracy z InPost. Możesz również wybrać paczkę do zwrotu z listy Twoich przesyłek, którą znajdziesz poniżej pola wyszukiwania.
  • Wypełnij dane zwrotu – Po wybraniu odpowiedniej paczki, uzupełnij dane zwrotu i kliknij “zwróć przesyłkę”. Jeśli wybrany przez Ciebie sklep nie wymaga akceptacji zwrotu, to tyle – Twój zwrot został zgłoszony! Kod zwrotu znajdziesz w aplikacji oraz w wiadomości e-mail.
  • Poczekaj na akceptację zwrotu – W przypadku wymaganej akceptacji zwrotu przez sklep, po wypełnieniu formularza, poczekaj na potwierdzenie. Otrzymasz powiadomienie w aplikacji oraz w wiadomości e-mail, kiedy zwrot będzie można już nadać w Paczkomacie.
  • Przygotuj paczkę ze zwrotem – Spakuj i zabezpiecz przesyłkę. Jeśli używasz tego samego pudełka (zachęcamy, by być eko i zero waste!), usuń starą etykietę. Nie musisz drukować żadnej nowej etykiety – przy nadaniu użyj wygenerowanego w aplikacji kodu zwrotu.
  • Nadaj zwrot w Paczkomacie – Nadaj paczkę w dowolnym Paczkomacie – wystarczy zeskanować kod QR z aplikacji przykładając go do czytnika w Paczkomacie lub wybrać opcję nadania paczki na ekranie Paczkomatu i wpisać kod zwrotu. Umieść paczkę w skrytce i gotowe!