Reklama
aplikuj.pl

Instagram i Facebook maszynkami pieniędzmi? Prace Meta nad NFT ruszyły

Instagram i Facebook, Prace Meta nad NFT, Meta NFT

Jeśli ciągle zastanawia Was, czym jest NFT, to koniecznie przeczytajcie artykuł wyjaśniający działanie i fenomen stojący za tymi niewymienialnymi cyfrowymi tokenami. Zwłaszcza że przez firmę Meta i jej platformy społecznościowe Instagram i Facebook NFT może stać się wkrótce częścią życia nawet tych, scrollujących sobie swoje wall’e.

Ponoć prace Meta nad NFT ruszyły i dotkną finalnie Instagrama oraz Facebooka

Wedle raportu opublikowanego w serwisie Financial Times, który ma dostęp do swoich „anonimowych źródeł” zaznajomionych ze sprawą, firma Meta opracowuje obecnie sposoby tworzenia, wyświetlania i sprzedaży NFT na Facebooku i Instagramie. Są to daleko zakrojone działania, które zostaną oparte na portfelu cyfrowym Novi firmy i będą sprowadzać się do „chwalenia się” NFT na platformach oraz specjalnym rynku, mającym pomagać w kupnie i sprzedaży tych cyfrowych przedmiotów.

Czytaj też: Sieć 2G jest zagrożeniem, ale na szczęście można ją dezaktywować

Chociaż Meta nie ma zamiaru komentować tych informacji, to na pewno interesuje się technologią NFT, co potwierdziły słowa Adama Mosseri, czyli osoby odpowiedzialnej za rozwój Instagrama, który w grudniu stwierdził, że badania nad NFT „trwają”. Nic dziwnego, bo przecież w obecnych czasach wielu wiąże NFT bezpośrednio z metaverse, które rozwija właśnie Meta, czyli wirtualnego świata, gdzie równie wirtualne „certyfikaty posiadania” będą czuły się, jak ryby w wodzie.