Reklama
aplikuj.pl

Instagram wprowadza funkcję planowania postów. Jednak nie każdy z niej skorzysta

instagram kids, zaprzestano badań nad Instagramem, badań nad Instagramem

Do tej pory, chcąc zaplanować wpis na Instagramie, trzeba było korzystać z narzędzi firm trzecich, albo po prostu cały czas mieć telefon pod ręką i wrzucać posty samemu. Nowa funkcja zlikwiduje tę niedogodność, ale nie dla wszystkich.

Jeśli jesteście aktywni w mediach społecznościowych, to zapewne wiecie, jak przydatna bywa możliwość planowania postów. Nie chcemy zostawiać naszego profilu bez nowych treści, jednak nie zawsze możemy publikować wpisy na bieżąco. Większość serwisów pozwala na planowanie publikacji, ale na Instagramie do tej pory takiej opcji nie było. Można było oczywiście korzystać z Creator Studio firmy Meta, jednak było to niepotrzebne utrudnienie.

Na szczęście właśnie dowiedzieliśmy się, że serwis udostępni narzędzia do planowania, dzięki którym będziemy mogli ustalić harmonogram publikacji nawet na 75 dni w przód. Adam Mosseri, szef Instagrama, który ogłosił na Twitterze nadejście funkcji, sam przyznał, że ta powinna trafić na Instagrama już dawno.

https://twitter.com/instagram/status/1590045507208249344

Niestety jest pewien, dość duży nawet, minus. Funkcja planowania dostępna jest jedynie dla profesjonalnych użytkowników – twórców i kont biznesowych. Zwyczajni użytkownicy nadal nie będą mogli korzystać z tej opcji i pozostanie im kombinowanie lub posiłkowania się narzędziami firm trzecich.