Reklama
aplikuj.pl

Instagram wprowadza szyfrowane wiadomości prywatne dla użytkowników z Ukrainy i Rosji

instagram kids, zaprzestano badań nad Instagramem, badań nad Instagramem

Firmy technologiczne w różny sposób wspomagają mieszkańców Ukrainy w tym trwającym konflikcie. Tym razem Meta postanowiła wprowadzić szyfrowane wiadomości prywatne w aplikacji Instagram i to nie tylko dla obywateli Ukrainy, ale również dla Rosjan, którzy sprzeciwiają się trwającej wojnie.

Szyfrowane wiadomości prywatne dla użytkowników z Ukrainy i Rosji

O ile Messenger i WhatsApp, należące do Meta, oferują już szyfrowane wiadomości prywatne, tak Instagram jeszcze nie. I choć wyżej wymienione komunikatory z pewnością są popularniejsze, to jednak niektórzy kontaktują się też przy pomocy Instagrama i chodzi tu głównie o twórców czy aktywistów. Zresztą, Nick Clegg, prezes ds. globalnych Meta podkreślił to w informacji prasowej dotyczącej wdrażanej nowości:

Wybitni rosyjscy twórcy, wpływowi aktywiści i muzycy korzystają z Facebooka i Instagrama, by uzyskać dostęp do informacji i wypowiadać się przeciwko inwazji. Chcemy, aby nadal mogli to robić. I chcemy też, aby ludzie w Rosji nadal mogli słyszeć wieści od prezydenta Zełenskiego i innych z Ukrainy.

Domyślne szyfrowanie end-to-end ma pojawić się dla wszystkich użytkowników Instagrama w 2023 roku, ale już teraz mieszkańcy Rosji i Ukrainy mogą z niego korzystać. O możliwości włączenia szyfrowania zostaną oni powiadomieni bezpośrednio w rozpoczętej konwersacji. Warto też przypomnieć, że to nie jedyne udogodnienie, jakie Meta wprowadzała w ostatnim czasie. Niedawno użytkownicy Facebooka z Ukrainy dostali możliwość zablokowania swojego profilu, co ma zapewnić im w tym trudnym czasie większe bezpieczeństwo w sieci.