Reklama
aplikuj.pl

Instagram testuje nowy sposób przewijania relacji

instagram kids, zaprzestano badań nad Instagramem, badań nad Instagramem

Już od dłuższego Instagram oferuje możliwość dodawania relacji, czyli krótkich filmików lub zdjęć, które wyświetlają się przez jakiś czas. Funkcja ta wciąż jest rozwijana, tak by korzystało się z niej jak najwygodniej.

Jeszcze na początku ubiegłego roku Instagram zapowiedział, że trwają prace nad nowym sposobem przewijania relacji w aplikacji. Obecnie robi się to po prostu przesuwając palcem, a relacje przesuwają się w poziomie. Pojedyncze stuknięcie powoduje natomiast przejście do kolejnego materiału jednego użytkownika. Nowa opcja ma jednak umożliwić przewijanie w poziomie, w podobny sposób, jak ma to miejsce na TikToku.

Wedle informacji, nowość jest już testowana w Turcji i Brazylii. Użytkownicy mogą przejść od relacji jednego użytkownika do tych zamieszczonych przez innego za pomocą przeciągnięcia palcem z dołu do góry. Poziome przewijanie będzie zaś odnosiło się do relacji tej samej osoby.

https://twitter.com/MattNavarra/status/1481333910743232517

Jak już wspomnieliśmy, obecnie trwają testy nowej funkcji. Kiedy i czy w ogóle trafi ona do wszystkich jeszcze nie wiemy.