Reklama
aplikuj.pl

Instagram testuje płatne subskrypcje

instagram kids, zaprzestano badań nad Instagramem, badań nad Instagramem

Model płatnej subskrypcji jest obecnie bardzo popularny na wielu platformach, głownie tych streamingowych, choć nie tylko, bo zaczynają interesować się nim również social media. Teraz Instagram testuje u siebie taką funkcję.

Chcesz obejrzeć treści publikowane przez ulubionego twórcę? Musisz za to zapłacić

Płatne subskrypcje zyskują na popularności na platformach social mediowych. Teraz testuje to u siebie również Instagram, choć opcja ograniczona jest obecnie do użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Dopiero jeśli testy tam zakończą się sukcesem, subskrypcja będzie udostępniona globalnie.

Jak ma to działać? Instagram nie komplikuje zbytnio sprawy. Na profilu danego twórcy pojawi się specjalny przycisk, przy pomocy którego będziemy mogli dołączyć do subskrypcji. W zamian za płatności otrzymamy dostęp do treści takie jak Stories czy materiały Live. Dodatkowo użytkownicy opłacający subskrypcję otrzymają specjalną odznakę, która będzie ich wyróżniać. Miesięczne koszty zapewne ustali sam twórca, ale wedle informacji, ich zakres może wynosić od 99 centów aż do 99 dolarów za miesiąc.

Taki model z pewnością spodoba się twórcom, którzy zyskają możliwość dodatkowego zarobku. Czy jednak użytkownicy będą równie zadowoleni? Raczej nie, bo perspektywa kolejnych wydatków raczej wielu nie ucieszy.