Reklama
aplikuj.pl

Instagram też chce zarobić na weryfikacjach

instagram kids, zaprzestano badań nad Instagramem, badań nad Instagramem

Serwisy społecznościowe wprowadziły weryfikację, dzięki której wiadomo, że dany profil naprawdę należy do konkretnej osoby. Zwykle chodzi tu o twórców, celebrytów czy organizacje. Wygląda jednak na to, że Instagram pójdzie za przykładem Twittera i pozwoli taką weryfikację kupić.

Do tej pory na Instagramie trzeba było się trochę natrudzić, by zasłużyć na „niebieski ptaszek” weryfikacji

Znane osoby pokroju polityków, aktorów czy celebrytów, a także globalne marki oraz bardzo znani twórcy – to takie profile obecnie mogą pochwalić się niebieskim znaczkiem weryfikacji umieszczonym obok nazwy profilu. Dzięki temu wiadomo, że są to prawdziwe i godne zaufania konta. Osoby z mniejszymi zasięgami muszą natomiast mocno się wysilić, by weryfikację otrzymać.

Tymczasem może się okazać, że wkrótce Instagram wprowadzi – wzrorem Twittera – płatną weryfikację. Programista Alessandro Paluzzi natrafił w kodzie Instagrama na linijki, które mogą zwiastować właśnie takie rozwiązanie. Co prawda informacje w kodzie nie świadczą jednoznacznie, że faktycznie Meta wprowadzi płatną weryfikację, ale wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby właśnie tak było. Zwłaszcza biorąc pod uwagę kolejny tweet programisty, w którym zdradził, że Instagram planuje wprowadzenie płatnej subskrypcji właśnie z opcją weryfikacji.

Oby tylko nie skończyło się to chaosem, jak na wspomnianym wyżej Twitterze.