Reklama
aplikuj.pl

Instagram wprowadza nowe funkcje, które pomogą w weryfikacji wieku użytkowników

instagram kids, zaprzestano badań nad Instagramem, badań nad Instagramem

Weryfikacja wieku w serwisach społecznościowych to bardzo istotna sprawa. Co prawda większość z nich każe podać datę urodzenia, ale to – jak powszechnie wiadomo – w niczym nie przeszkadza, bo wystarczy podać fałszywy rok. Instagram zamierza coś z tym zrobić i wprowadza nowe funkcje.

Znajomość wieku użytkowników pozwala Instagramowi zapewniać odpowiednie doświadczenia różnym grupom wiekowym, zwłaszcza nastolatkom. Przekłamanie w kwestii wieku powoduje, że wyświetlają im się treści nieodpowiednie. Co prawda od zawsze na tej platformie była zasada, że założyć konto mogą tylko osoby, które ukończyły 13 lat, ale dobrze wiemy, jak to wychodzi w praktyce.

Dlatego właśnie od dziś w USA, każdy, kto chce założyć konto na Instagramie, będzie musiał przedstawić dowód tożsamości. Nie chodzi o dokument tożsamości (chociaż ten również może być), a o nagranie wideo selfie albo nawet poproszenie znajomych o potwierdzenie wieku. Instagram współpracuje z firmą Yoti w zakresie weryfikacji, która specjalizuje się w weryfikacji wieku online. To właśnie ta firma zajmie się weryfikacją i co istotne, po jej zakończeniu, materiał wysłany przez użytkowników zostanie usunięty zarówno z Yoti, jak i z Meta.

Celem takiego działania nie jest potwierdzanie tożsamości jako takiej, a jedynie wieku danej osoby. Warto też nadmienić, że w przypadku poręczania wieku przez inne osoby (obserwujących) konieczne jest, by osoba poręczająca miała ukończone 18 lat i obecnie nie poręczała za nikogo innego.