Reklama
aplikuj.pl

Instagram jeszcze rygorystyczniej podejdzie do filtrowania treści dla niepełnoletnich użytkowników

instagram kids, zaprzestano badań nad Instagramem, badań nad Instagramem

Serwisy społecznościowe pełne są treści nieodpowiednich dla młodszych użytkowników. Instagram nie jest tutaj wyjątkiem, dlatego Meta postanowiła wprowadzić bardziej rygorystyczny filtr treści.

Instagram wprowadzi funkcję, która domyślnie ustawia mocniejszy filtr treści dla użytkowników poniżej 16. roku życia

Instagram, podobnie jak inne serwisy społecznościowe, jest miejscem, w którym można też znaleźć treści nieodpowiednie dla młodszych odbiorców. By ich chronić, Meta wprowadza nowy filtr, który dla nowych użytkowników poniżej 16. roku życia będzie włączony domyślnie. Ci, którzy mają już konto, dostaną powiadomienia zachęcające do włączenia silniejszego filtrowania tego, co wyświetla im algorytm.

W przypadku standardowego ustawienia niektóre treści uważane za właściwe można jeszcze zobaczyć, ale w przypadku większego zaostrzenia filtru, będą one już niedostępne. Warto też wspomnieć, że o ile użytkownicy pełnoletni mają dostęp do wszystkich warstw filtrów, czyli także do tego, pozwalającego na zobaczenie wszystkich treści, w przypadku osób poniżej 16. roku życia będzie możliwość wybrania tylko między dwoma pierwszymi.