Reklama
aplikuj.pl

Masz Arc A700? Interesujesz się kartami Intela? Na wiadomość jest dla ciebie

karty graficzne Intel Arc A770 i A750

Intel ogłosił premierę nowych sterowników graficznych, które mają za zadanie jeszcze bardziej zwiększyć nasze zainteresowanie kartami graficznymi z rodziny Arc A700.

Karty graficzne Intela coraz wydajniejsze. Wszystko dzięki sterownikom

Intel musi się jeszcze wiele nauczyć, jeśli idzie o karty graficzne oraz sterowniki, ale jest na dobrej drodze, aby za kilka lat móc stawić czoła największym firmom na rynku. Obecnie Intel ma w portfolio tylko jedną serię modeli (Arc A700), którym niespecjalnie często zapewnia aktualizację sterowników, ale kiedy już to robi, zawsze gwarantuje sobie kilka minut pobytu w medialnych reflektorach.

Czytaj też: Urodzinowa promocja na urządzenia i akcesoria VIVE VR!

Nie inaczej jest w nowym sterowniku 4311, w którym to dodano kolejne poprawki wydajności, przynoszące kilkuprocentowy wzrost wydajności w stosunku do poprzedniego wydania. Tak przynajmniej twierdzi Intel, który wskazuje, że w Dead Space Remake sterownik zwiększa wydajność o nawet 63% w rozdzielczości 1440p przy ustawieniach wysokich na Arc A750. W F1 2022 można z kolei liczyć na 17-procentowy wzrost, a w Dying Light 2, Dirt 5 oraz Deathloop na kilkuprocentowy.

Intel podkreśla jednocześnie dobry stosunek ceny do jakości Arc A750, który kosztuje 249 dolarów, a więc znacznie mniej od RTX 3060 12 GB za prawie 400 dolców, ale i tak pokonuje go ponoć w większości gier w rozdzielczościach 1080p i 1440p.