Reklama
aplikuj.pl

Intel chce chronić rafy koralowe

corail, projekt corail, intel corail,

Intel i Sulubaii Environmental Foundation ogłosili właśnie Projekt: CORaiL. Jego celem jest wykorzystanie SI do monitorowania, charakteryzowania oraz analizowania odporności rafy koralowej.

Projekt: CORaiL został wdrożony na rafie wokół wyspy Pangatalan na Filipinach w maju 2019 roku. Zebrał on ponad 40 tysięcy zdjęć dla naukowców.

Czytaj też: Lekarze próbują zrozumieć, dlaczego koronawirus powoduje uszkodzenia nerek

Rose Schooler, wiceprezes firmy Intel do spraw sprzedaży i marketingu, mówi:

Projekt: CORaiL jest niesamowitym przykładem tego, jak AI i technologia mogą być wykorzystane do pomocy naukowcom w monitorowaniu i przywracaniu rafy koralowej. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy współpracować z Accenture i Sulubaii Environmental Foundation, aby chronić naszą planetę.

Rafy koralowe to jedne z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów na świecie. Istnieje ponad 800 rodzajów koralowców, które zapewniają siedliska dla ok. 25% światowej populacji życia morskiego. Chronią one także wybrzeża przed burzami tropikalnymi oraz zapewniają żywność i dochody dla 1 miliarda ludzi. Także generują one 9,6 miliardów dolarów przychodu z turystyki.

corail, projekt corail, intel corail,

Jason Mitchell, dyrektor zarządzający Accenture Communications, Media & Technology, mówi:

Sztuczna inteligencja zapewnia bezprecedensowe możliwości rozwiązania niektórych z najbardziej fundamentalnych problemów społeczeństwa. Projekt ‘AI4Good’ dzięki wsparciu wielu partnerów dowodzi, że wspólnie możemy osiągać stawiane cele i mieć pozytywny wpływ na środowisko.
corail, projekt corail, intel corail,

Inżynierowie z firm Accenture, Sulubaaï i Intel połączyli siły w celu odtworzenia i uzupełnienia istniejącej zdegradowanej rafy na Filipinach. Najpierw zbudowali oni Sulu-Reef Prosthesis, betonową platformę podwodną zaprojektowaną przez Sulubaaï, która zapewnia silne wsparcie dla niestabilnych fragmentów koralowców. Następnie umieścili podwodne kamery wyposażone w platformę VASP (Accenture Applied Intelligence Video Analytics Services Platform). Pozwoliło to na wykrywanie, zliczanie i klasyfikowanie życia morskiego. Dane te są niezbędne do ochrony raf koralowych na całym świecie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News