WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Intel Core 9. generacji są naprawdę gorące

Niedawno udostępniony poradnik podkręcania procesorów Gigabyte z okazji premiery płyt z chipsetem Z390 kryje sporo informacji. Zdecydowanie najważniejszą z nich jest ta, że Intel Core 9. generacji są naprawdę gorące.

Zadaniem ekipy z Gigabyte było stworzenie przedstawicielowi, bo układowi i9-9900K warunków, w których to utrzymywałby stabilne 5 GHz na wszystkich rdzeniach. Innymi słowy, zaserwowali mu porządne OC. Okazało się jednak, że nawet lutowany IHS nie pomógł w walce z temperaturami, bo jak wskazuje poniższy cytat… temperatura tego procesora była naprawdę wysoka:

Jak możecie zauważyć po powyższych zrzutach ekranu, temperatura i9-9900k jest całkiem wysoka. To coś, co zauważyliśmy na praktycznie każdym procesorze. Dlatego też radzimy używanie customowego chłodzenia wodnego i ustawieniu maksymalnej temperatury Tj na 110°C.

Temperatury poszczególnych rdzeni oscylowały w granicy od 88 do 96 stopni Celsjusza. Udało się jednak utrzymać stabilne 5 GHz z napięciem wahającym się w przedziale od 1,3 do 1,4 V. Czy to możliwe, że Intel w walce z AMD przesadził odrobinę z popychaniem swoich układów do granic możliwości? Takiego stwierdzenia wolałbym unikać, bo przecież OC procesora to nie coś, co producent zaleca. Zostaje więc nam oczekiwanie na testy, które sprawdzą zachowanie poszczególnych modeli na bazowych ustawieniach i tych „ekstremalnych”.

Czytaj też: Co obciąża procesor w Assassin’s Creed Odyssey?

Źródło: TechPowerUp
Zdjęcia: Gigabyte via TechPowerUp