WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Intel i ESL zainwestują sporo pieniędzy w rozwój esportu

Intel i ESL ogłosili właśnie rozszerzenie swojego partnerstwa. Celem jest zwiększenie liczby odbiorców na całym świecie.

Wiąże się to ze sporymi inwestycjami. Obie firmy w ciągu trzech lat zainwestują łącznie 100 milionów dolarów na tworzenie innowacyjnych technologii, turniejów oraz wydarzeń. Jest to największe tego typu wydarzenie w historii esportu. Ralf Reichert, założyciel i współzałożyciel ESL, mówi:

ESL i Intel pracują w esporcie ramię w ramię przez prawie dwie dekady. Wspólnie osiągaliśmy wiele kamieni milowych w tej branży i pomogliśmy wielu graczom stać się legendami tego sportu. Długoterminowe, rozszerzone partnerstwo z firmą Intel otwiera przed nami jeszcze więcej możliwości na zupełnie innym poziomie w skali globalnej.

Dodaje do tego John Bonini, Vice President and General Manager of VR, Gaming and Esports w Intelu:

Nasza wspólna inwestycja z ESL w rozwój esportowego ekosystemu oznacza, że rozwój, który zainicjowaliśmy poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań przez ostatnie dwie dekady będzie kontynuowany”, powiedział John Bonini, Vice President and General Manager of VR, Gaming and Esports w Intelu . „Intel jest silnie zaangażowany w rozwój esportu, stawiając na pierwszym miejscu społeczność fanów i graczy, dla których przygotowujemy najlepsze rozwiązania technologiczne.

Ciekawe, co rzeczywiście przyniesie nam takie partnerstwo oraz czy esport stanie się jeszcze popularniejszy. Tego wszystkiego dowiemy się już wkrótce.

Czytaj też: GTA Online: Arena War to deathmatch w pojazdach

Źródło: Materiały prasowe