Reklama
aplikuj.pl

Intel Kaby Lake-G z grafiką Radeon RX Vega

Już oficjalnie!

Kaby Lake-G

Intel ujawnił specyfikację pierwszych APU, które połączyły moc procesorów Core 8-generacji ze zintegrowaną grafiką Radeon RX Vega oraz pamięcią HBM2.

Są to pierwsze procesory Intela z najwydajniejszego segmentu mobilnego, które scaliły w sobie technologię EMIB, pamięć o wysokiej przepustowości (HBM2) i mechanizm Intel Dynamic Tuning pozwalający na dzielenie dostarczanej mocy pomiędzy CPU i GPU połączonych ze sobą za pomocą ośmiu linii PCIe 3.0. Zintegrowany układ graficzny jest specjalnie przygotowanym Radeonem RX Vega M, który będzie posiadać do 24 jednostek obliczeniowych (CU) zależnie od wariantu. Co ważne, obok niego będzie funkcjonował Intel HD Graphic 630 obsługujący mniej zasobożerne procesy. Za przechowywanie aktualnie przetwarzanych procesów w obu przypadkach będą odpowiadały 4 GB pamięci HBM2 z 1024-bitową magistralą.

Zapotrzebowanie na energię układu Kaby Lake-G z grafiką Radeon Vega sięga 65 lub 100 watów – zależnie od stawianych mu zadań. Wyniesie ono jeszcze więcej, o ile zdecydujemy się na podkręcenie procesora, zintegrowanej grafiki, czy pamięci! Jeśli idzie o jego wydajność, to ta prezentuje się naprawdę dobrze. Według poniższego porównania przewyższa konfigurację złożoną z i7-7700HQ i mobilnego GTX 1060. Jest więc na co czekać, a pierwsze implementacje tego układu znajdziemy na rynku już w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Źródło: videocardz.com