Reklama

Intel oficjalnie przyznaje się do chipsetu Z390

Z390

Jeszcze wyższy high-end w konsumenckim wydaniu. Intel ujawnił na swojej stronie informacje na temat chipsetu Z390, który ma być nieco lepszy od układu Z370. Jak jednak wygląda to w praktyce?

Chipset Z390 pojawiał się wcześniej w licznych przeciekach, ale dopiero teraz możemy rozmawiać o jego rzeczywistych możliwościach. Problem z tym że ta nie różni się zbytnio od najwyższego w obecnej hierarchii niebieskich – Z370. Zarówno ilość, jak i specyfika linii PCIe pozostała bez zmian, co tyczy się również wsparcia dla pamięci operacyjnej. Ostatecznie więc jedyne różnice polegają na kompatybilności z USB 3.1 Gen2 oraz gwarancji obecności modułu Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth w 5 wersji.

Jest on oczywiście przeznaczony do procesorów Core 8. generacji, a Intel reklamuje go, jako „stworzonego do odblokowanych układów„. Ostatecznie jednak Z390 nie uległ wielkim zmianom względem Z370 i mam nadzieję, że będzie go stało na nieco więcej w realnych testach wydajnościowych. Data jego debiutu nie została jeszcze ujawniona, ale tak się składa, że może być tuż za rogiem. Jednak dokładną odpowiedź na to pytanie poznamy już na targach Computex w czerwcu.

Źródło: VideoCardz