Reklama
aplikuj.pl

Intel dał plamę z premierą nowych procesorów. Zapomniał o sterownikach

test Intel Core i9-11900K, recenzja Intel Core i9-11900K, opinia Intel Core i9-11900K

Wielka rynkowa premiera Rocket Lake-S, czyli nowych procesorów Intel Core generacji 11. najwyraźniej zaskoczyła nas i samą firmę tam, gdzie zupełnie nie powinna.

Debiut nowych procesorów Intela bez sterowników

Wszyscy ci, którzy albo mają, albo dopiero co czekają na dostawę procesorów Intel Core 11. generacji i nie posiadają dedykowanej karty graficznej, trochę zawiodą się na Intelu. Okazuje się bowiem, że firma zapomniała wrzucić na rynek sterowników do zintegrowanego układu graficznego i nie dokonała tego nawet 3 dni po premierze (via Videocardz).

Czytaj też: Wyciekła specyfikacja procesorów AMD Ryzen 5000G

To na pierwszy rzut oka poddaję w wątpliwość testy iGPU tych procesorów, ale spokojnie – w rzeczywistości testerzy otrzymali specjalne sterowniki na długo przed premierą. Publicznie są one jednak niedostępne zarówno w na stronie Intela, jak i innych producentów.

Czytaj też: Asus prezentuje Mini PC PB62

Tutaj dochodzimy do słów Lisy Pearce, dyrektorki ds. oprogramowania graficznego Intela, która stwierdziła, że oficjalny sterownik do nowych procesorów Rocket Lake-S będzie dostępny „w najbliższych tygodniach”. Nie oznacza to jednak, że iGPU tych CPU nie zadziała – zadziała, ale na starszej wersji sterownika.