Reklama

Intel prezentuje nowe modemy 5G

Intel stale rozwija swoją bazę produktów bezprzewodowych. W szczególności firma skupia się na nadchodzącej sieci 5G. Aby jej sprostać do oferty zostaną wprowadzone modemy 5G New Radio Intel XMM 8000 oraz model LTE XMM 7660.

Koncepcja sieci 5G obejmuje nie tylko urządzenia ale trakże zwirtualizowaną sieć 5G, któa ma być gotowa do obsługi chmury. Intel jest jedynym producentem, który  dostarcza komponenty chmurowe, sieciowe i końcowe, które składają się na ową sieć. Sandra Rivera, wiceprezes Intela roaz dyrektor generalny Network Platform Groups, mówi:

Przepływ danych przez dzisiejsze sieci bezprzewodowe przypomina ruch pojazdów pojedynczym pasem autostrady. W przyszłości będziemy mieć do czynienia z wielopasmowymi superautostradami, po których dane będą poruszać się z prędkością, jaką znamy pod pojęciem 5G. Rozszerzenie naszego planu rozwoju pokazuje, jak bardzo firma Intel przyspiesza wdrażanie technologii, aby umożliwić ostatecznie korzystanie z sieci 5G — cechującej się ogromną szybkością i możliwościami oraz niezwykle małymi opóźnieniami.

Intel XMM 8000 to pierwsze komercyjne modemy 5G, które obsługują pasmo sub-6 GHz oraz fale milimetrowe. XMM 8060 to modem 5G, który wspiera tryby pracy do obsługi non-standalone i standalone NR 5G. Ten rodzaj modemu ma zadebiutować w połowie 2019 roku. XMM 7660 to modem LTE, który udostępnia możliwości kategorii Cat.19  i pozwala na przesyłanie danych z prędkością 1,6 Gb/s.

Źródło: Materiały prasowe