Reklama
aplikuj.pl

Masz ten procesor? Intel ma dla ciebie złą wiadomość

Intel oficjalnie ogłosił start problemów dla właścicieli procesorów Core 6. generacji, których iGPU będzie skazane na aktualizacyjne zapomnienie.

Procesor Skylake od Intela pożegna się z regularnymi aktualizacjami sterowników dla iGPU

Intel potwierdził, że zintegrowane układy graficzne (iGPU) procesorów Core 6. generacji o nazwie kodowej Skylake osiągnęły status „end of life”. Przez to właśnie nie będą już otrzymywać aktualizacji sterowników. Oznacza to, że ostatnim sterownikiem dla tych iGPU jest wersja 31.0.101.2115, a przyszłe aktualizacje będą dostarczane tylko w przypadku krytycznych problemów z bezpieczeństwem lub stabilnością.

Czytaj też: Ma być królem wśród kart graficznych nowej generacji. Kiedy doczekamy się GeForce RTX 4060?

W ogólnym rozrachunku nie jest to aż tak wielkim problemem, bo nawet korzystające z tych iGPU osoby ograniczają się z całą pewnością do korzystania albo z niewymagających graficznie aplikacji, albo starych gier o ustabilizowanej już kwestii sterownikowej. Pamiętajmy, że procesory Skylake zadebiutowały w 2015 roku i miały do zaoferowania wyłącznie 24 jednostek wykonawczych, a obsługują tylko DirectX 11. Intel zdecydował się na takich ruch zapewne dlatego, że oferują bardzo niską wydajność, a z użytku wychodziły coraz bardziej.