Reklama

Intel przygotowuje 8-rdzeniowy procesor na LGA1151

... oraz coś nowego na LGA2066

LGA1151

Informacje prosto z wiarygodnego źródła, czyli serwisu PCWatch. Przygotowany przez tamtejszych dziennikarzy artykuł rozprawia o 8-rdzeniowym procesorze Coffee Lake dla mainstreamu oraz 22-rdzeniowym układem na platformę Basin Falls. Te mają zadebiutować już wkrótce i rzucić „rdzeniowe” wyzwanie AMD.

Zacznijmy może od bliższego nam tematu, czyli pojawiającego się od jakiegoś czasu 8-rdzeniowego procesora Coffee Lake. Ten ma współpracować na konsumenckiej platformie z podstawką LGA1151 i chipsetem z serii 300. Na jego pokładzie ma znaleźć się 16 MB współdzielonej pamięci podręcznej L3 oraz (co najważniejsze) o dwa rdzenie fizyczne więcej od topowego dziś układu. Kwestia zintegrowanego rdzenia graficznego i pozostałych elementów pozostaje taka sama jak w przypadku np. i7-8700K.

W przypadku segmentu HEDT i platformy Basin Falls (dla Skylake-X i Xeon W) opartej o gniazdo LGA2066 mówimy o nowym 22-rdzeniowym procesorze. Ten ma stanąć w szranki z nadchodzącym w tym roku 24-rdzeniowym Threadripperem drugiej generacji. Nie wiemy o nim zbyt wiele, ale to całkiem prawdopodobne, że powstał ze względu na opóźnienie premiery 28-rdzeniowego Cascade Lake na LGA3647.

LGA1151

Oba układy mają zadebiutować we wrześniu bieżącego roku, ale na oficjalne potwierdzenie przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Źródło: TechPowerUp