Reklama
aplikuj.pl

Intel rozwija produkcję w najlepsze z 10 nm procesem na czele

Intel rozwija produkcję, Intel 10 nm

W odpowiedzi na niewiarygodne zapotrzebowanie Intel podwoił w ciągu ostatnich kilku lat łączne możliwości w zakresie 14 nm i 10 nm procesu produkcyjnego.

Intel nieustannie rozwija swoje fabryki

W celu sprostania popytowi, firma wykorzystała innowacyjne sposoby zapewnienia wyższych dostaw przy istniejącej wydolności produkcyjnej poprzez szereg ulepszeń na liniach produkcyjnych. W ciągu lat tworzenie układów krzemowych w 14 i 10 nm procesie znacząco się usprawniło, a na poniższym filmie możemy to zobaczyć.

Czytaj też: Zakrzywiony monitor AOC CQ30G3E debiutuje
Czytaj też: Acer Nitro zauważony z AMD Ryzen 7 5800H i Nvidia RTX 3080
Czytaj też:
Znamy wydajność AMD Ryzen 5 5600H i Intel Core i5-11300H

Zwiększenie podaży obejmowało nawet przerabianie istniejącej przestrzeni laboratoryjnej i biurowej na potrzeby produkcji.

Jak powiedział Keyvan Esfarjani, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. produkcji i operacji w firmie Intel:

W ciągu ostatnich trzech lat podwoiliśmy naszą zdolność produkcyjną wafli i była to znacząca inwestycja. Idąc dalej, nie zatrzymujemy się. Kontynuujemy inwestowanie w moce produkcyjne fabryk, abyśmy mogli nadążyć za rosnącymi potrzebami naszych klientów.

W tym roku firma zwiększyła również produkcje z udziałem swojego nowego procesu 10 nm. Obecnie Intel produkuje w dużych ilościach produkty 10 nm w swoich zakładach w Oregonie i Arizonie w USA oraz w Izraelu.

Postęp w procesie 10 nm przebiega całkiem nieźle. Mamy trzy operacje produkcyjne na dużą skalę, które działają pełną parą.