Przecieki na temat nowych procesorów Intel Tiger Lake-H

geekbench Intel Core i5-11400

Co powiecie na przedpremierowe informacje na temat nowych procesorów Intel Tiger Lake-H? Tak, mowa o tych mobilnych i tak, to przedstawiciele tej wydajniejszej serii mobilnych Intel Core nadchodzącej generacji.

Przecieki o Intel Tiger Lake-H

Po raz kolejny informacje na długo przed premierą zapewnił nam poniekąd zwyczajny post na Twitterze, ale od zdecydowanie niezwyczajnej osoby, bo od @OneRaichu, która już nie raz zasłynęła swoimi “źródłami”. Tym razem zajęła się wyszczególnieniem wszystkich procesorów Intel Tiger Lake-H na 45W.

Wśród tych układów najwydajniejszym będzie Intel Core 11980HK, który bazowo będzie działał z częstotliwością rzędu 2,6 GHz, ale dzięki specjalnemu trybowi mocy 65W ta wartość wskoczy do 3,1 GHz. Gdyby tego było mało, wszystkie osiem rdzeni tego CPU będą mogły rozkręcić się do 4,4 GHz, a jeden do 5 GHz.

W drugim rogu oferty znajdzie się 6-rdzeniowy Intel Core 11260H, który w trybie pracy z mocą 35 W zaoferuje tylko 2,1 GHz taktowania. Normalnie jednak będzie oferował 2,6 GHz bazowej częstotliwości, 4,4 GHz na jednym rdzeniu i 4 GHz na wszystkich rdzeniach. Pamiętajcie jednak – to tylko przecieki.