WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Intel zapowiada 30% wzrost wydajności w 8 generacji procesorów

Z każdą premierą nowej generacji procesorów liczy się na zdecydowany wzrost wydajności. Przykłądowo Intel uzyskał 15% wzrost 7 generacji nad 6 a AMD aż 52% wprowadzając Ryzeny. Ta pierwsza firma chce się poprawić i twierdzi, że 8 generacja będzie o 30% szybsza od 7.

30% wzrost wydajności wynika z bardzo specyficznego benchmarka, SYSmark 2014 w wersji 1.5. Intel porównał w nim niskonapięciowy procesor i7-7500U (2,7 GHz, 3,5 GHz w trybie boost), który posiada 2 rdzenia i 4 wątki. Został on przyrównany do bliżej nieznanego procesora Cofee Lake, który ma 4 rdzenie i 8 wątków oraz pracuje z częstotliwością 4,0 GHz w trybie boost.

Przy tak niewielkich informacjach oraz wykorzystanych procesorach, 30% wzrostu praktycznie nic nam nie mówi. Jest to dosyć duża wartość, która może znacznie ulec zmianie w przypadku zwykłych wersji procesorów, a nie niskonapięciowych. Te drugie cechują się niskim TDP (rzędu 15W) oraz znacznie niższą wydajnością. Intel zaczyna więc kampanię promującą nowe konstrukcje, jednakże należy się wczytywać w gwiazdki. No chyba, że firma jasno zacznie mówić co do czego zostało porównane.

Źródło: https://www.eteknix.com