WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Intel zapowiada kolejne 50 lat innowacji

18 lipca 1968 roku Robert Noyce i Gordon Moore założyli firmę Intel. Od tego czasu minęło już 50 lat i firma zapowiada kolejny taki okres wypchany innowacjami.

Pierwsza z nich to sztuczna inteligencja. Już teraz każdego dnia korzystamy z niej choćby podczas korzystania z przeglądarek internetowych. SI jest także niezbędne przy analizie danych medycznych, trendów ekonomicznych czy giełdowych. Kolejna branża to połączony świat. Intel tworzy wraz z partnerami szybką sieć 5G, która będzie napędzała wiele technologii, w tym autonomiczne samochody, inteligentne miasta czy nawet zwykłe sklepu. Właśnie autonomiczne samochody to kolejny krok w rozwoju firmy. Intel stworzył technologie, bez których rozwój tego działu byłby bardzo trudny. Łączy się to też ze sztuczną inteligencją, która będzie za nas kierowała.

W ośrodkach R&D stale pracuje się nad innowacjami w wielu dziedzinach – nie sposób je wszystkie wymienić. Firma chce przez kolejne 50 lat być liderem w swojej dziedzinie i zmieniać nasz świat.

Intel przeszkolił ponad 99 tysięcy osób w Indiach w SI

Źródło: Materiały prasowe