Intel nie jest firmą, która specjalnie kojarzy nam się z dronami, ale ten potężny producent procesorów udowodnia, że odnajduje się również w tej gałęzi technologii. Wykorzystał on aż 500 tych małych helikopterków do zrobienia wielkiego pokazu świetlnego, który można było podziwiać w Monachium, w Niemczech.

Rok temu Intel wypuścił w niebo jednocześnie 100 dronów, ale jak widać, na pobicie tego rekordu nie trzeba było długo czekać. Firma wpisała się teraz do Księgi Rekordów Guinnessa z wykorzystaniem aż 500 helikopterków „Shooting Star”. Urządzenia te są bardzo małe i ważą niezupełnie 280 gramów. Na ich spodzie zamontowane zostały duże lampy LED, widoczne ze sporej odległości. Dodatkowo na śmigłach umieszczone zostały specjalne klatki, które mają chronić oglądających w razie, gdyby któryś dron oszalał i wpadł w tłum.

Te małe maszyny korzystają ze specjalnie opracowanego oprogramowania do kierowania taką flotą, dzięki czemu jest nią w stanie sterować jedynie jedna osoba z poziomu aplikacji na komputerze. Software korzysta z bardzo ciekawych algorytmów, które automatyzują cały proces tworzenia obrazu na niebie. Wystarczy wskazać w programie naszą wizję artystyczną, a ten wyliczy ile potrzeba helikopterków do osiągnięcia danego pejzażu, a także wskaże im punkty, na których mają ustać, przy okazji pokazując do nich najszybszą drogę.

Zobaczcie sami, jak pokaz wyglądał w akcji, a także posłuchajcie komentarzy osób pracujących przy tym projekcie.

źródło: digitaltrends.com | zdjęcie powstało z zrzutu ekranu z filmiku z wpisu

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej