Reklama

Na pokładzie samolotów Wizz Air będzie można korzystać z Wi-Fi

Na pokładzie samolotów Wizz Air będzie można korzystać z Wi-Fi

Wizz Air zakończył właśnie wewnętrzne testy usługi Wi-Fi Lite. To nic innego jak Internet, który docelowo będzie udostępniany pasażerom podróżującym na pokładzie ich samolotów. Kiedy skorzystamy z usługi?

Wewnętrzne testy Internetu na pokładzie samolotów Wizz Air już się skończyły

Myśląc o liniach lotniczych Wizz Air od razu nasuwają nam się na myśl niskie ceny. Niosą one jednak za sobą niezbyt komfortowe warunki odczuwalne przy dłuższych lotach. Ale chyba każdy, kto wybiera się w podróż z tym przewoźnikiem zdaje sobie z tego sprawę. Okazuje się jednak, że Wizz Air działa w kierunku polepszenia warunków na pokładzie. Nie, nie chodzi tu tym razem o nowe fotele czy więcej miejsca, a o dostęp do Internetu.

Czytaj też: Test Xiaomi Mi 11 Lite 5G. Średniak premium oferujący wiele

Wizz Air poinformował, że zakończono już wewnętrzne testy usługi Wi-Fi Lite. Oznacza to, że niedługo pierwsi pasażerowie będą mogli z niego korzystać. Technologia zostanie zainstalowana w Airbusach A320 i A321. Oczywiście nie ma mowy o jakimś wymagającym korzystaniu z sieci w samolocie, ale linie zapewniają, że spokojnie wystarczy na przeglądanie stron czy pisanie na komunikatorze. Zresztą, nie bez powodu usługa nazywa się Lite.

Czytaj też: Galaxy F42 5G Samsunga coraz bliżej, ale to praktycznie A22 5G

Technologia opiera się na specjalnym systemie fflya opartym na Bluetooth pozwalającym na bezkosztowe udostępnianie internetu pasażerom. System ten korzysta z połączenia z satelitami Iridium. Dodatkowo sama usługa może również przynieść dodatkowy zysk liniom Wizz Air. I nie, nie chodzi o to, że za dostęp trzeba będzie płacić. Dzięki niemu przewoźnik będzie mógł sprzedawać dodatkowe usługi, takie jak wycieczki w miejscu, do którego lecimy.