WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Inubox to pierwsza zautomatyzowana toaleta dla psów

Choć ten wynalazek nie uratuje Was od zabierania czworonoga na codzienny spacer, to przynajmniej zaoszczędzi Wam czasu i dobrego humoru na sprzątanie w mieszkaniu po swoim pupilu. Tak się bowiem składa, że Inubox to pierwsza zautomatyzowana toaleta dla psów, którą można podziwiać (czy w akcji?) na targach CES, a wkrótce będzie można nawet wesprzeć na Kickstarterze.

Twórcy Inubox uważają swoje urządzenie za pierwszą zautomatyzowaną toaletę wewnętrzną dla psów na rynku i prawdopodobnie mają rację. Zgodnie z udzielonymi przez nich informacjami Inubox wykrywa, kiedy pies wejdzie na platformę i załatwi swoją potrzebę, aby następnie schować ją i rozpocząć proces czyszczenia. Ten z kolei usuwa odpady z platformy i przywraca je do czystej i użytecznej powierzchni, aby pies mógł znów skorzystać ze swojej prywatnej toalety. Sam nie wiem, czy to zaleta, czy wada produktu, ale wszystkie odpady nie są odprowadzane np. do kanalizacji, a automatyczne umieszczane w torbie, która zamyka się po uzyskaniu danego poziomu wypełnienia. Te są oczywiście plastikowe i jednorazowe, a ich szczelność gwarantuje brak nieprzyjemnych zapachów.

Jak to w dzisiejszych czasach bywa, nawet toaleta dla psa jest inteligentna, a właściciel może się z nią połączyć, aby upewnić się, czy np. nie trzeba wymienić worka. Działanie tego cuda na większą skalę zweryfikują jednak fundatorzy, którzy będą mogli wkrótce wpłacić co nieco na rozwój projektu podczas kampanii na Kickstarterze i w rezultacie otrzymać swój własny egzemplarz Inubox. Szczegółów na ten temat niestety nadal brakuje.

Czytaj też: Naukowiec anulował prezentację na temat włamań do Face ID po naciskach

Źródło: Digitaltrends