Reklama
aplikuj.pl

Najnowsza inwestycja Porsche w Rimac wyniosła ponad 320 mln zł

Najnowsza inwestycja Porsche w Rimac

Chociaż kwestie współprac i inwestycji między firmami są tak interesujące, jak codzienne trudności w życiu langusty, to najnowsza inwestycja Porsche w Rimac przykuła naszą uwagę nie bez powodu.

Inwestycja Porsche w Rimac

Rimac, to chorwacka firma motoryzacyjna, która specjalizuje się w rozwoju elektrycznych układów napędowych, a jej technologia zapowiada się na więcej, niż obiecującą. Wchodzenie z nią w układy jest więc jasne, bo zorientowane wokół EV, a jako że Porsche już zadomowiło się w naszych serduszkach od dawna, to ciekawi nas, co z tego wyniknie.

Ostatnie testy hipersamochodu Rimac C_Two, testy hipersamochodu Rimac C_Two, aerodynamika hipersamochodu Rimac C_Two, Rimac C_Two, testy Rimac C_Two
Hipersamochód Rimac C_Two z 4 silnikami elektrycznymi

Zwłaszcza że teraz kolejna już inwestycja Porsche w Rimac w formie kupna pakietów udziałów za całe 70 milionów euro, czyli ponad 320 mln złotych, zwiększyła udziały marki należącej do Grupy Volkswagena z 15,5 do 24%. To solidny wzrost i choć Porsche podkreśla, że na działania Rimac nie ma żadnego wpływu, wiemy, że w przyszłości może zapewniać przyszłym iteracją Taycan swój układ napędowy.

Co ciekawe, plotki wokół tej dwójki (Porsche i Rimaca) wcześniej wskazały, że Grupa Volkswagena przekaże Rimacowi swoją markę Bugatti, podbijając udziały w niej do nawet 50%.