Reklama
aplikuj.pl

Czekacie na iPadOS 16? Poznaliśmy datę premiery nowej wersji systemu

Kolejne nowości Apple - iPad, iPad mini i Apple Watch Series 7

Do tej pory Apple wypuszczało nowy iPadOS i iOS w tym samym czasie. W tym roku, jak dobrze wiemy, stało się inaczej i posiadacze tabletów z nadgryzionym jabłkiem nadal na iPadOS 16 czekają.

iOS 16 jest już dostępny od przeszło miesiąca, tymczasem nowe oprogramowanie dla iPadów nadal czeka na swoją premierę. Ta, jak wcześniej mówiono, miała zostać ogłoszona na początku października, ale oczywiście tak się nie stało. Jak długo jeszcze trzeba będzie czekać? Według Marka Gurmana z Bloomberga – nie długo. Wedle jego informacji, iPadOS 16 zadebiutuje w stabilnej wersji już 24 października.

Tutaj od razu musimy coś uściślić, bo żeby być dokładnym, to zadebiutuje wersja iPadOS 16.1. Apple bowiem już wcześniej zapowiedziało, że pominie wersję 16., udostępniając system od razu z pierwszą aktualizacją. Data podana przez Gurmana nie jest oczywiście oficjalna, a Apple nadal na ten temat milczy. Jednak wedle źródła, już wkrótce gigant z Cupertino powinien wydać stosowne ogłoszenie.

Nowa awersja będzie kompatybilna ze wszystkimi modelami iPada Pro, iPadem Air trzeciej generacji i nowszymi, iPadem Mini piątej generacji i nowszymi, a także z piątą generacją Apple iPad i nowszymi.